NH Ostrava vs. Královští sokoli

70:97

Statistiky zápasu

Pozápasová tiskovka

V rámci 4. kola nadstavby Kooperativa NBL zavítali hradečtí basketbalisté na palubovku Ostravy a byl to jejich první zápas po nucené pauze ve skupině A2. Proti velmi oslabené Nové huti Královským sokolům pomohla rychlá hra a přesná střelba z tříbodového oblouku. I bez podkošových opor Sedmáka, Lošonského a Koloničného Sokoli potvrdili roli papírového favorita a dokázali zvítězit jasným rozdílem 27 bodů.

Královští sokoli, v základní sestavě s jediným klasickým pivotem - devatenáctiletým Michalem Chlumeckým, vlétli do zápasu pekelnou rychlostí. Začali šňůrou devíti bodů v řadě, zaskočení domácí poprvé skórovali po více než třech minutách. Alleyn s Pumprlou se však pokusili Novou Huť probudit a lehce ztrátu stáhli (11:15). Ovšem hradecký playmaker Pedja Stamenkovič svou nízkou sestavu hráčů hnal vpřed. Díky rychlým protiútokům tak Sokoli opět odskočili. Stav po první čtvrtině 15:24. Ve druhé periodě předvedli skvělý výkon Barac s Haladou, kteří s podporou zbytku týmu vedli Královské sokoly k rozhodujícímu náskoku. Když se ještě přidal Peterka se svými trojkami, rozdíl skóre se blížil ke dvaceti bodům. Stav po prvním poločase 33:51.

Ve třetí čtvrtině řádil Nemanja Barac, který v ní přispěl třinácti body. Náskok se tak dále navyšoval. Domácí, taktéž v oslabené sestavě bez pivotů se již nezmohli na odpor. Po třetí čtvrtině 50:78. Královští sokoli zapojili do hry všech devět hráčů, včetně nejmladších Mráze s Chlumeckým. Druhý jmenovaný se svého úkolu jediného klasického pivota na hřišti zhostil dobře, když za dvacet minut doskočil 9 míčů a dal 4 body. Královští sokoli zvítězili po dynamickém týmovém výkonu 70:97. Skvělý výkon předvedl Nemanja Barac, který za 32 minut na hřišti zvládl 26 bodů a 6 doskoků.

Ohlasy po utkání:

Lubomír Peterka (hlavní trenér): „Za výhru jsme rádi, jelikož jsme nehráli skoro měsíc. Oba týmy vstoupily do utkání zdecimované, ale kvalita byla na naší straně. Od začátku jsme to měli pevně ve svých rukách a doufám, že si naši hráči dobře zaběhali.”

Nemanja Barač (křídlo): „Pro nás to byl těžký zápas, jelikož jsme dlouho nehráli a ani netrénovali v plném počtu. O to důležitější je pro nás tato výhra a musíme na to navázat dál.”

Body

Královští sokoli: Barać 26 bodů + 6 doskoků, Peterka 16 bodů + 5 doskoků, Stamenković 16 bodů + 7 asistencí, Halada 13 bodů + 6 doskoků, Kantůrek 8 bodů, Šoula 8 bodů, Brožek 6 bodů, Chlumecký 4 body + 9 doskoků, Mráz 0 bodů

NH Ostrava: Alleyn 21 bodů, Pumprla 13 bodů, Svoboda 13 bodů