Byl to boj do poslední vteřiny! Děčín však vzešel jako vítěz.

Kingspan Královští sokoli : BK Armex Děčín 69:70 (11:13 29:28 43:52)

Ve středu 15.1. se Královští sokoli utkali v rámci 19. kola Kooperativa NBL s momentálně osmím celkem tabulky - BK Armex Děčín. Ač hradecký tým nepředpokládal lehké utkání, v předeslých zápasech Sokoli prokázali, že dokáží být silným soupeřem, zvláště pak na jejich domácí půdě. Z utkání se nakonec, především ve druhé polovině, stala napínavá podívaná až do poslední vteřiny.

V první polovině utkání nespadlo mnoho košů. Děčín si byl, po našem utkání se Svitavami, kdy jsme jim nastříleli 102 bodů, velice dobře vědom útočné síly Sokolů. Na palubovku tak nastoupil s cílem zastavit hradecké hráče a nedat jim moc prostoru k zakončení. To se jim nakonec povedlo. Na druhou stranu, ani Královští sokoli nezůstali v obraně pozadu a předváděli též velice kvalitní defenzívu. Oba týmy se takto držely navzájem v šachu po celou první polovinu utkání, o čemž vypovídá i stav 29:28 (ve prospěch Hradce), za kterého odcházeli hráči do kabin po poločasovém klaksonu. Druhá polovina utkání byla nahoru a dolů z pohledu obou týmů. V průběhu třetí čtvrtiny se lépe dařilo děčínskému celku, kdy jim velice pomohl úsek 12-0 po tom, co dokázal proměnit 4 trojkové střely za sebou. V Děčínském dresu to nejvíce padalo Filipu Kroutilovi (16 bodů) a Ondřeji Šiškovi (12 bodů). Čtvrtá čtvrtina začínala za stavu 43:54 ve prospěch Děčínu. To se samozřejmě nezamlouvalo svěřencům trenéra Peterky, kteří začali lépe bránit, což vedlo i k následné lepší práci v útoku. Velice kvalitní práci v dresu Královských sokolů předvedl pivot Peter Sedmák, který nakonec posbíral 16 bodů a opomenout nesmíme ani Davida Pekárka, který nám nastřílel 13 bodů a doskočil 7 míčů. Čtyřmi trojkami jsme poté dokázali obrátit skóre na 66:65, pričemž zbývaly pouhé 4 minuty do závěrečného klaksonu. Dvěma ztrátami ale následně Sokoli napomohli hostům dostat se do vedení (66:70). 90 sekund před koncem utkání vystřelil svou trojku také Nemanja Barac (nová akvizice Královských sokolů), kterou proměnil! Poslední vteřiny před koncem měli míč v držení Královští sokoli. Míč dostal zkušený Peter Sedmák, který ale bohužel neproměnil svoji střelu a Děčín si tak z Hradce odvezl těsné vítězství o pouhý 1 bod.

Body a sestava: Sedmák - 16 bodů + 2 asistence, Pekárek - 13 bodů + 7 doskoků, Lošonský - 12 bodů + 4 doskoky, Peterka - 11 bodů + 5 doskoků, Tresač - 7 bodů + 3 asistence, Stamenkovič - 5 bodů + 10 asistencí, Barac - 5 bodů + 5 doskoků, Andres a Kantůrek bez bodu