Bryce Canda se v All Star Game neztratil

Utkání "Mazáků", tedy hráčů nad 28 let, proti "Mladým puškám", hráčům do 28 let v rámci All Star Game na závěr roku v pražské hale Na Královce skončilo vítězstvím "Mladých pušek" 135:136. Exhibiční utkání samozřejmě neoplývalo urputnou obranou, ale naopak mnoha excelentními, útočnými kousky hráčů jednotlivých klubů, kteří byli nominováni do utkání. Nás může těšit, že zástupce Kingspan Královských sokolů - Bryce Canda se rozhodně neztratil. Čtvrtý nejlepší střelec "Mladých pušek", které nastoupily pod kapitánem Jaromírem Bohačíkem (ČEZ Basketball Nymburk) a trenérem Levellem Sandersem (BK JIP Pardubice). Zaznamenal 16 bodů, z toho 4x za 3.

Zpestřením utkání byla možnost dosažení dalekonosnou střelou 5ti bodů z místa označeného nedaleko za půlící čarou. Jako první této prémiové mety dosáhl Devante Wallace (Sluneta Ústí nad Labem), zástupce "Mladých pušek", v zápětí jej napodobil "Mazák" Jakub Šiřina (BK Opava).

V divácky očekávané soutěži ve střelbě za 3 body byl nejúspěšnější Donovan Jacskon (BK JIP Pardubice), který si ve finále poradil s kapitánem "Mazáků" Lukášem Palyzou (BK Olomoucko), když nasbíral 22 bodů.

Bryce Canda se předvedl také v soutěži Kooperativa faktor 1 na 1 o prémii 1.000 EUR. Vypadl ve čtvrtfinále s AJ Waltonem (BC Geosan Kolín). Vítězem a držitelem šeku na zmiňovanou částku se stal Javonte Douglas (BK Olomoucko).

Nejatraktivnější doplňkovou disciplínou podobných utkání je soutěž ve smečování, Nilfisk Slam Dunk Contest. Soutěžilo se o cenu jednoho z hlavních partnerů ČBF společnosti Nilfisk. V porotě pak zasedl tak zasedl také herec a velký fanda basketbalu Bolek Polívka, či bývalá reprezentantka Eva Vodičková. Porotu, ale i diváky, nejvíce oslnil Thomas Dunans (BK Olomoucko), který svůj dunk provedl z čáry trestného hodu. Více než šestimetrový let vzduchem získal od poroty maximální počet bodů, 5x 10. Thomas Dunans si tak vysloužil špičkový vysavač od firmy Nilfisk.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání (MVP) si odnesla "Mladá puška" Thomas Dunans, který ke svým kouskům ve smečování přidal také 25 bodů na konto svého výběru.

* Pavel Rozsypal