BLÍŽÍ SE DERBY!! Královští sokoli se chystají do Pardubic

19. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

BK JIP Pardubice vs. Královští sokoli
úterý 28. 12. 2021 od 17.30

Live statistiky utkání    Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královské sokoly čeká poslední utkání roku 2021. A bude jím třaskavé derby s BK JIP Pardubice! Již první vzájemný zápas letošní sezóny, který se konal na hradecké palubovce, nabídl velmi napínavou podívanou. O vítězi se rozhodlo až v posledních minutách, když ti šťastnější byli pardubičtí hosté (92:96). Královští sokoli tak mají svému hlavnímu městskému sokovi co vracet. Jejich situaci však opět zkomplikoval Covid.

U týmu BK JIP Pardubice po úspěšném začátku sezóny přišlo výsledkové přibrzdění. A to takové, že momentálně jsou pouze o jednu výhru před Královskými sokoly na 6. místě tabulky (9 výher a 8 proher). Při posledním předvánočním utkání Pardubice poměrně výrazně prohrály v Brně (82:67). Doma se tak budou chtít opět herně zlepšit a ukončit rok 2021 vítězně. Tahouny Pardubic jsou rozehrávač Tomáš Vyoral (průměrně 14,4 bodů + 6,8 asistencí za zápas) a vysoké křídlo David Pekárek (14,2 bodů + 5,2 doskoků), oba dva jsou také českými reprezentanty.

Královští sokoli před Vánoci doháněli manko vítězných zápasů, aby se opět vrátili do nejlepší osmičky. Po výhrách s Děčínem a Ostravou jsou na 7.-8. místě společně s Ústím nad Labem (8 výher a 9 proher). Ve zbývajících utkáních tak chtějí svou pozici udržet nebo ještě lépe – vylepšit. Což se může podařit již výhrou s Pardubicemi, ty jsou však na domácí palubovce favoritem. Pozici Královských sokolů také opět komplikuje Covid. A to rovnou v čele týmu, když uvrhl do izolace hlavního trenéra Lubomíra Peterku. „Bohužel, sotva jsme se vrátili na vítěznou vlnu po patáliích s covidem v listopadu, dává o sobě vědět znovu. Naštěstí se nákaza ani karanténa netýká nikoho z hráčů. Věřím jim, že to beze mě zvládnou. Semknou se a udělají mi radost vítězstvím,“ řekl ke své absenci Lubomír Peterka. Hlavního trenéra nahradí jeho asistent, Martin Sýkora. Svou trenérskou premiéru v KNBL tak bude mít proti týmu, kde sám 4 sezóny (v letech 2007–2011) hrál. "Pardubice mají silný tým, který má vysoké ambice. Na domácí palubovce budou jasným favoritem. Městská rivalita Pardubic a Hradce Králové dodá zápasu ten správný náboj. My jsme po předvánočních vítězstvích pozitivně naladěni. Musíme hrát svoji týmovou hru a pak máme šanci i v Pardubicích vyhrát," řekl k utkání asistent trenéra Martin Sýkora. 

Sportovní derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové jsou vždy divácky velmi atraktivní. Nejinak tomu je i v basketbale v posledních letech. Jejich utkání jsou velmi vyrovnaná. Královští sokoli mají v této sezóně Pardubicím co vracet a jsou připraveni udělat vše pro hradecké vítězství. Pro prvních 20 fanoušků Královských sokolů, kteří napíšou na email: machutova.o@volny.cz, má klub přichystané vstupenky na utkání zdarma.

Přijeďte Královské sokoly podpořit přímo do Pardubic! Pomůžete udělat skvělou diváckou atmosféru a dodáte energii Královským sokolům, kterou budou ke svému vítězství potřebovat.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková