Blíží se další derby! Královští sokoli vyjedou do Pardubic!

7. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

BK Pardubice vs. Královští sokoli

čtvrtek 3. 3. 2022 od 17.30

Live statistiky utkání    Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Po reprezentační pauze čeká Královské sokoly žhavé utkání. Derby na palubovce BK Pardubice. V letošní sezóně se spolu dva kluby sousedících měst, tradičních sportovních rivalů, utkaly dvakrát. Pokaždé zvítězili hosté v dramatickém utkání. V Hradci Králové se radovaly Pardubice 92:96, v posledním utkání roku 2021 v závěru prosince pak vyhráli Královští sokoli v Pardubicích 82:85. Naplní předpověď napínavého derby oba týmy i nyní?

Tým BK Pardubice v utkáních nového roku zlepšil své postavení v tabulce. Drží se na 4. místě (15 výher, 13 proher). Na třetí Brno ale ztrácí už 3 výhry. Naopak před rozjetými pandami z Ústí má náskok jediného vítězství. Pardubický tým vyhrál dvě utkání z posledních pěti. Když obě vyhrál s posledním týmem skupiny, USK Praha (naposledy v úterý v Českém poháru 84:78). Naopak prohrál doma s Opavou i Brnem, také venku s Kolínem. S Hradcem Králové budou chtít Pardubice vyhrát a opět nastartovat vítěznou sérii. Tahouny Pardubic jsou rozehrávač Tomáš Vyoral (průměrně 16,1 bodů + 6,8 asistencí za zápas), vysoké křídlo David Pekárek (14 bodů + 5,2 doskoků). Vidět je i Američan Walton (13,3 bodů + 6,4 doskoků).

Královští sokoli z úspěšného tažení na přelomu roku vytěžili hodně. V posledních utkáních na ně však sedla únava a nasbírali tak 4 prohry za posledních 5 utkání. Nejen s těžkými soupeři z přední části tabulky, ale i naposledy s Ústím nad Labem (91:113). To je tak v tabulce přeskočilo a Královští sokoli klesli na 6.-7. místo (13 výher, 14 proher), kde se nachází společně s Kolínem. Po reprezentační pauze se potřebují Královští sokoli znovu nastartovat a utkání v derby s Pardubicemi je skvělou příležitostí. Nebude to ale vůbec jednoduché. Hradecký tým potřebuje najít svou herní pohodu. A musí opět předvést skvělý týmový výkon.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): "Po reprezentační pauze se utkáme s městským rivalem. Na palubovce Pardubic se nikdy nehraje dobře. I díky jejich skvělým fanouškům. My jsme však naposledy v Pardubicích zvítězili a to bychom chtěli zopakovat. V pauze si hráči odpočinuli a nyní je opět na čase zabrat a vrátit se k našim dobrým týmovým výkonům."

Podpořte Královské sokoly přímo v pardubické hale!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková