Béčko přivezlo jednu výhru!!!

V sobotu odstartovala také Východočeská liga prvními zápasy Královských sokolů „B“. Prvním soupeřem byla Nová Paka neboli tým, který se minulý rok v této soutěži umístil na třetí příčce. Náš tým, který se oproti minulému roku velice obměnil, dorazil na zápas pouze se sedmi hráči. Avšak přes bojovný výkon a až hrubé chování z řád novopackých fanoušků jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce 61:71 pro Královské sokoly a vykročili tak do nového ročníku vítězně.
V nedělním utkání proti Turnovu byla velice znát výšková převaha domácího týmu, a to byl největší rozdíl mezi oběma celky. Do utkání zasáhlo devět sokolů, avšak dva se zranili a po vyfaulováni Honzy Beránka neměl už soupeř nejmenší problém zakončovat z vymezeného území. Přesto zbylí hráči zabojovali a z vypadajícího debaklu v půlce třetí čtvrtiny jsme se dostali téměř na dostřel v posledních dvou minutách, ale i tak z toho vzešla porážka se ctí o 8 bodů.
Východočeská liga pokračuje příštím víkendem, kdy hradecké „béčko“ bude poprvé v sezoně domácím celkem. A to v sobotu proti týmu TJ Svitavy a v neděli se zde představí mužstvo z Vysokého Mýta.

Sokol Nová Paka vs. Královští sokoli "B" 61:71

Body: T. Mráz 20, Derner 18, Mervart 16, Roček 6, Šrůma 5, Kouvelas 4, T. Bureš 2, Pařízek 0

TJ Turnav vs. Královští sokoli "B" 75:67

Body: T. Mráz 22, Derner 16, Roček 10, Beránek 9, Župina a Kulhavý 3, Mervart a Kouvelas 2, Šrůma 0