Béčko doma bez vítězství

Rezerva můžů odehrála svá první domácí utkání v této sezóně avšak bez vítězství.

V sobotu na naší palubovku dorazil soupeř ze Svitav. Tento zápas jsme začali velmi dobře v obraně i na útočné polovině a soupeře jsme přehrávali převážně rychlými protiútoky. Bohužel pro nás v průběhu druhé čtvrtiny si soupeř zvykl na vysoké tempo utkání a herně se nám vyrovnal. Zápas probíhal ve velmi vyhroceném stylu, došlo i k pár slovním potyčkám, možná i to přispělo k nepříznivému vývoji utkání. Naše mladé družstvo začalo dělat množství nevynucených chyb a soupeř z toho těžil jednoduchými koši. Po boji naše družstvo nakonec padlo rozdílem 11 bodů 50:61.

Královští sokoli vs. TJ Svitavy 50:61
Body: Derner 13, Mráz 12, Bureš T. 5, Beránek a Kulhavý 4, Roček, Mervart, Hromádko, Jíška, Holeček a Markov 2, Semelka 0

V neděli také nečekalo rezervu nic lehkého do sportovní haly v Třebši dorazilo Vysoké Mýto. Úkol zněl jasně, co nejvíce omezit výškovou i hmotnostní převahu pod košem. Dá se říci, že utkání bylo po celou dobu vyrovnané až na jeho začátek, kdy hostující celek úsekem 12:2 dominoval. Dravostí a obětavostí se však Sokoly dostaly zpět do zápasu a až do jeho závěru soupeři dýchaly na záda. Po dramatické koncovce však utkání dopadlo lépe pro hostující družstvo, které na naší palubovce zvítězilo poměrem 65:71.

Královští sokoli vs. Sokol Vysoké Mýto 65:71
Body: Mráz 20, Derner 14, Mervart 10, Beránek 9, Semelka 4, Markov a Hromádko 3, Roček, Jíška, Holeček a Pařízek 0

Jan Beránek