BC Geosan Kolín : Královští sokoli 104:78

Podlehli Královští sokoli iluzím z přípravy? Jak na domácí, tak na půdě Geosanu, měli v přípravě navrch Královští sokoli. Soutěžní utkání dopadlo zcela opačně a "medvědi" z Kolína si zcela zaslouženě připsali do tabulky své druhé vítězství v letošním ročníku KNBL. Našim hráčům dělala největší problémy především čtveřice kolínských cizinců v čele s Anthony Waltonem jr. (24 bodů a 8 doskoků), doplněná veteránem Davidem Machačem. Walton, Pajovič, Purifoy, Machač a Šafarčík. Tato pětice zaznamenala dohromady 85 bodů ze 104 celkových. Na druhé straně, tým Královských sokolů táhne v podstatě také pětice hráčů. Peter Sedmák, Marko Rikalo, Dušan Pandula, Bryce Canda a Jan Jiříček. Utkání v Kolíně také ukázalo, jak jsou důležití hráči, připravení do rotace na palubovce. Náš celek má v současné době k dispozici na postu klasického rozehrávače pouze Marka Rikala, když Petr Andres nemůže zasáhnout do zápasů kvůli zánětu šlachy na ruce. Kolínští hráči nám v sobotu důrazně předvedli svůj tah na koš. Nekompromisní nájezdy, podpořené velmi dobrým doskokem a rychlém protiútoky byly jejich hlavní zbraní, čemuž vyhovovala i naše zdlouhavá, většinou nikam nevedoucí rozehra.

S velkou nadějí cestovali Sokoli do Kolína. Výsledkem je nejtěžší a po předvedeném výkonu musíme přiznat, že zcela zasloužená, prohra v dosavadním průběhu soutěže.

Sestava a body Královských sokolů: Peter Sedmák 13 + 10 doskoků (double-double), Marko Rikalo 12 (1x za 3b), Dušan Pandula 11 (1x za 3b), Bryce Canda 10 (2x za 3b), Martin Kolář a Ondřej Peterka po 8 bodech, Tomáš Hampl 7, Tomáš Mahler 6, Jan Jiříček 3 (trojka), Jan Mráz a Dominik Štěpán do utkání nezasáhli.

BC Geosan Kolín: Anthony Walton jr. 24 + 8 doskoků (188cm výška), Miloš Pajovič 19, Preston Purifoy 16, David Machač 14 bodů + 7 doskoků, Petr Šafarčík 12, Alex Thompson 10 bodů + 11 doskoků (DD), Adam Číž 7, JHiří Šoula 2 body.

Trojky v utkání 3:5, domácí z 11 pokusů, sokoli ze 27. Doskok celkem 45:37. Ztráty 13:15

Rozhodčí utkání: Ivor Matějek, Jakub Kec, Jan Jeřáb

Autor: Pavel Rozsypal

Odkaz na kompletní statistiky k utkání na webu ČBF