Barac skvělým výkonem dotáhl Královské sokoly ke 14. výhře sezóny!

Královští sokoli vs. DEKSTONE Tuři Svitavy

96:89

Statistiky zápasu

Tisková konference po utkání

Nemanja Barac svým skvělým výkonem (35 bodů + 5 doskoků + 10 získaných faulů) zařídil 14. výhru Královských sokolů v sezóně. I bez hlavního playmakera Stamenkoviče. Dvě kola před koncem nadstavby tak náš tým drží druhé místo ve skupině A2, pouze jednu výhru za prvním Ústím nad Labem.

Těsně před utkáním se rozhodlo o nenastoupení Pedji Stamenkoviče do zápasu, pro obnovené natažení břišního svalu. Tým Královským sokolů si tak musel narychlo přerozdělit role, obzvlášť když se zádama lehl na marodku i další rozehrávač Lukáš Brožek. A náš tým se toho zhostil skvěle. Ale pojďme od začátku. První čtvrtina byla lehkou oťukávanou, jak na tom soupeř, pro změnu s uzdravenou marodkou je. Nicméně Sokoli drželi taktovku hry a téměř neustále byli pár bodů ve vedení, ne však více než o čtyři body.Po první čtvrtině 20:16.

Jestliže v prvních deseti minutách nepadla ani jedna trojka, druhá perioda jimi hned začala. A to na obou stranách (Halada - Svoboda). K Haladovi se svými body z pod koše přidal i Sedmák. A když Peterka trefil také svou trojku, vedení dosáhlo už devíti bodů (32:23 po 14 minutách). V následujícíh minutách se hosté drželi díky střelám z dlouhé vzdálenosti. Ale naši podkošoví hráči si nenechali svůj malý náskok vzít. Královští sokoli byli v půli zápasu stále ve vedení (44:39).

Ve třetí čtvrtině, která Sokolům v posledních utkáních vázla, rozehrál svou symfonii Nemanja Barac. Svými sedmi body v úvodu periody natáhl vedení Sokolů až na 11 bodů (53:42). Pak ale vystřídal, náskok tak udržovali podkošoví Lošonský se Sedmákem, společně s Haladou. Svůj první bod v Kooperativa NBL dal Tomáš Mráz, který bojoval o každý míč (přidal i tři doskoky a dokonce jeden blok!). Po třetí čtvrtině 67:59.

V poslední desetiminutovce se Tuři vyhecovali ke stahování stále nijak vysoké ztráty. A bod po bodu z ní ukrajovali. Pět minut před koncem hostující Slezák otočil kormidlo zápasu na stranu hostů (76:77). Na Sokolech byla znát únava z úzké rotace hráčů. Ale nemínili zažít stejný zápas, jako se stejným soupeřem před týdnem, kdy o vedení přišli v posledních minutách. Filip Halada trefil svou další trojku a ukázal, kdo je v Třebši doma. K Filipovi se přidal skvělý Nemanja Barac, se svým závěrečným představením. Sedmi body v řadě držel Sokoly nad vodou. Ale Tuři se prali také. Tři minuty před koncem 86:82. Následovala trojka kapitána Peterky a malé uklidnění týmu. A když dal trojku i Barac, minutu a půl do konce (93:84), zbývalo už jen zvládnout koncovku (kde Barac přidal další tři body). Královští sokoli zaslouženě zvítězili 96:89.

Královští sokoli byli úspěšnější ve střelbě za 3 body (56% - 30%).Ale ztráceli na doskocích (36-43) a trestných hodech (úspěšnost jen 56%). Nicméně předvedli skvělý týmový výkon. S výbornými individuálními výkony Barace a Halady (21 bodů, 100% trojek). Svůj první bod v Kooperativa NBL si dal i mladý Tomáš Mráz. Královští sokoli tak dvě kola před koncem nadstavby obsazují 2. místo ve skupině A2, pouhé jedno vítězství za Ústím nad Labem.

Komentáře zápasu:

Lukáš Kantůrek (rozehrávač): ”Jsem rád, že jsme vyhráli, protože do zápasu jsme šli bez Pedy Stamenkoviče, což je pro nás obrovská ztráta, ale musím říct, že jsme zápas vzali zodpovědně, od začátku jsme v podstatě vedli, jednou dvakrát se na nás soupeř dotáhl, ale nepustili jsme ho před sebe. Myslím, že i co se týče obrany, tak tam bylo zlepšení, více jsme mluvili, lépe jsme dobírali hráče v rotacích a bohudík to vedlo k vítěznému zápasu.” 

Lubomír Peterka (hlavní trenér): ”Zápas jsme zvládli velmi dobře i přesto, že do zápasu nenastoupil Stamenkovič, což jsme se dozvěděli na poslední chvíli. Hodně jsme bojovali, vedli jsme od začátku, kontrolovali jsme osmibodový náskok. Je to tedy týmová práce, ale dnes musím vyzdvihnout Nemanju Barače, který trefil těžké střely a byl X faktor celého zápasu. A koncovka už byla v naší režii.” 

Body:

Královští sokoli: Barac 35 bodů + 5 doskoků, Halada 21 bodů (4x za 3b) + 6 doskoků, Lošonský 14 bodů + 5 doskoků, Sedmák 12 bodů + 5 doskoků, Peterka 6 bodů, Koloničný 5 bodů + 7 doskoků, Kantůrek 2 body + 7 asistencí, Mráz 1 bod, Chlumecký nenastoupil

DEKSTONE Tuři Svitavy: Johnson 24 bodů, Pinkston 16 bodů, Marko 15 bodů

Sokol letí!