Ani dvojitý double-double a rekordní počet trojek nepomohl Sokolům k výhře

9. kolo skupiny A2 - 30.3.2019

BC Geosan Kolín : Kingspan Královští sokoli 108 : 104 (21:15, 48:49, 69:65, 92:92)

Dvojnásobný double-double Pavola Lošonského za 23 bodů a 11 doskoků a Pedji Stamenkoviče za 14 bodů a 10 asistencí, k tomu rekordní počet trojek v utkání - 16. Nestačilo a v prodloužení jsme podlehli na půdě Geosanu Kolín 108:104.

Domácí se jako tradičně opírali o výkon Anthony Waltona, který zaznamenal 33 bodů, k tomu ještě 10 doskoků. Pozadu nezůstal další z kolínských američanů, Preston Purifoy se 26 body a nejlépe střílející trojici doplnil nestárnoucí David Machač s 18 body.

Ve vyrovnaném utkání si domácí připsali vítězství v první části, do poločasové přestávky odcházeli s náskokem jednoho bodu Královští sokoli. Už, už se schylovalo k výhře domácích v základní hrací době, když Charles Marquardt vteřinu před koncem zamířil přesně jednu ze svých 7 trojek v utkání a zápas tak střelou z poloviny hřiště poslal do prodloužení. V něm byli šťastnějším celkem domácí basketbalisté a potvrdili účast v předkole play-off. V utkání jsme zaznamenali největší počet úspěšných trojkových pokusů v sezóně - 16. Přesto to na první výhru u našich soupeřů nestačilo.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Charles Marquardt 25 (7x za 3 body !!!), Pavol Lošonský 23 + 11 doskoků = DD (1x za 3b), Peter Sednák 15 (1x za 3b) + 8 doskoků, Pedja Stamenkovič 14 + 10 asistencí = DD (2x za 3b), Martin Kolář 9 (1x za 3b), Bryce Canda 8 (2x za 3b), Ondřej Peterka 7 (1x za 3b), Jan Mráz 3 (trojka), Petr Andres 0.