Absence v Kolíně byla znát, Sokolům nestačily síly v koncovce

3. kolo nadstavbové skupiny A2 - 2. 3. 2019

BC Geosan Kolín : Kingspan Královští sokoli 85 : 76 (23:19, 45:39, 65:58)

Bez Pavola Lošonského (nemoc) jsme nastoupili po reprezentační přestávce k utkání na palubovce Geosanu Kolín. Absence jeho bodů a doskoků byla citelně znát. Ač v cizím prostředí, mohli se cítit naši hráči jako doma. Početná skupina fanoušků Královských sokolů, vedená Janem "Bery" Beránkem a Ludvíkem Vilímem, vytvořila skvělou atmosféru, na kterou domácí diváci nedokázali vůbec zareagovat.

Bohužel na palubovce měli mírnou převahu téměř po celé utkání domácí hráči, dirigovaní A.J. Waltonem a veteránem Davidem Machačem. Pro zranění nemůže hrát ani Tomáš Hampl, takže jediným naším klasickým pivotem zůstal Peter Sedmák. V každé čtvrtině jsme dotahovali náskok soupeře, místy až 11 bodů. Vždy se náskok domácích podařilo eliminovat, ovšem koncovka patřila právě jim. Podíváte-li se do statistik o utkání, za poslední 4 minuty utkání se z bodujících hráčů na straně Kolína vyskytují jen 2. Zmínění A.J. Walton (celkem 29 bodů) a David Machač (21 bodů). Rozhodujícím faktorem utkání byla, podle mého názoru, obranná činnost. V této oblasti lze pochválit Tomáše Mahlera, který nastoupil na necelých 10 minut v utkání a právě v obraně odváděl skvělou práci. Úspěšnější jsme byli na doskoku, celkem jsme získali 39 míčů, domácí 31. Střelba za 3 body vyzněla rovněž v náš prospěch, 6:8. Dalším z faktorů ovlivňujících výsledek bylo i několik neproměněných, vyložených šancí z pod koše.

Nejlepším střelcem Kingspan Královských sokolů se stal Peter Sedmák s 20 body na kontě. Právě Peter zažil cca 1´20" před koncem 3. čtvrtiny málo vídanou situaci. Zasmečoval do koše, míč ze síťky vyletěl zpět ven. Zatímco fanoušci se radovali z úspěšného zakončení, rozhodčí Marek Vondráček nepochyboval ani vteřinu. Naprosto správně, v souladu s pravidly koš neuznal (čl. 16.1.1 Koše je dosaženo tehdy, když živý míč padne shora do koše a zůstane v něm, nebo jím zcela propadne). Další double-double si připsal Pedja Stamenkovič za 12 bodů a 11 asistencí. Dařilo se také Martinu Kolářovi, který za 23 odehraných minut nasbíral 12 bodů a 5 doskoků. K překvapení všech hradeckých diváků nezasáhl do poslední čtvrtiny Bryce Canda, jeden ze strůjců výhry nad USK.

Utkání ukázalo, že Kolín je překonatelným soupeřem i na své palubovce. "Do not" nám hraje i druhý výsledek nadstavbové skupiny A2. USK Praha na své palubovce pokořila NH Ostrava a rozdíl mezi námi a Ostravou tak zůstal i nadále v rozmezí jediné výhry.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Petr Sedmák 20 + 8 doskoků, Pedja Stamenkovič 12 bodů + 11 asistencí = DD, Martin Kolář 12 bodů (oba 1x za 3b), Ondřej Peterka 10 (2x za 3b) + 8 doskoků, Charles Marquardt 9 (3x za 3b), Bryce Canda 6, Petr Andres 5 (1x za 3b), Tomáš Mahler 2, Tobiáš Mikula 0. Dominik Štěpán do hry nezasáhl. Doskok celkem: 31:39, asistence 20:16 (z toho 11 Stamenkovič!!), trojky v utkání 6:8.