A2 začíná v Třebši s Ostravou

Začíná skupina A2. Už tuto středu v 19 hodin odehrají Kingspan Královští sokoli své první utkání ve skupině A2, když na domácí palubovce vyzvou NH Ostrava. Poslední utkání se soupeřem jsme odehráli doma 23. ledna, kdy se nám podařilo ukořistit výhru 88:75. V zápase se ukázalo trio naších hráču: Sedmák – Lošonský – Marquardt, když dohromady zaznamenali neuvěřitelných 67 bodů.

NH Ostrava okupuje 11. místo s 6 výhrami na svém kontě. Poslední zápas odehráli slezané s krajany z Opavy, kdy prohráli 108:120. V dresu ostravských se činil především americký ostrostřelec Brandon Boggs, který zaznamenal 33 bodů. Pomohl mu i nám známý Strahenja Stojačič, který měl užitečnost neuvěřitelných 47 bodů.

Kingspan Královští sokoli jdou do skupiny A2 jako nováčci bez velkého očekávání. Překvapení se nekonalo a umístili jsme se na 12. místě s 3 výhrami. Poslední zápas jsme odehráli s celkem Egoé Basket Brno, které bylo pro Brno klíčové a když si dokázalo udržet poslední čtvrtinu vybojovalo si cenný postup do skupiny A1.

Královským sokolům nalosování hraje do karet. První zápas doma a proti soupeři, kterého jsme porazili. Za zmínku stojí uvést, že v předchozím vzájemném zápase nehrál jejich nejlepší hráč Brandon Boggs a tak Ostrava bude určitě silnější. Přijďte fandit a udělat klasicky parádní atmosféru pro naše borce!

Lubomír Peterka, trenér Královských sokolů: Jsme rád, že můžeme na Brno rychle zapomenout a hrát další zápas. Chceme vyhrát, ale bude to těžké, Ostrava má výborný tým.

Pavol Lošonský: Všichni musí zabrat na 100% a pak je výhra možná. Musíme se vyvarovat výpadků v koncentraci a vycházet z poctivé defenzivy. Žádný zápas není v české lize jednoduchý a je jedno jestli je to skupina A1 anebo A2.

* Vojtěch Mráz