"A" tým hlásí českou posilu z NCAA!

Kingspan Královští sokoli hlásí novou posilu! Jelikož se trh s mladými nadějnými českými hráči velmi zúžuje, rozhodlo se vedení týmu hledat v neprozkoumaných vodách - NCAA. Z kalifornské prvodivizní univerzity Fullerton naší soupisku posílí 23-letý Dominik Heinzl.

Dominik poslední 4 roky strávil ve Spojených státech, kde 2 sezóny nastupoval v barvách Fullertonu. Dohromady odehrál 55 zápasů v nejlepší univerzitní lize světa! Abychom vám trochu přiblížili Dominikovy pocity, udělali jsme s ním krátký rozhvor.

Dominiku, v NCAA jsi strávil 4 roky, takže jsi nasbíral spoustu zkušeností. Na jaké aspekty tvé hry se můžou fanoušci Královských sokolů těšit?

Určitě se můžou těšit na bojovnost a touhu po vítězství. V USA jsem zjistil, že útok vyhrává zápasy, ale obrana vyhrává tituly. Právě obrana je jedna z mých nejsilnějších stránek.

Minulá sezóny nebyla pro Královské sokoly podle představ - bojovali jsme o udržení v KNBL. Jaké osobní a týmové cíle si dáváš před následující sezónou?

Vždy se snažím míříit co nejvýš. Rád bych se proto pokusil pomoc týmu se odpíchnout ze dna tabulky a zabojovat o play-off!

Soupiska Sokolů se už začíná kompletovat. Co na ni říkáš?

Koukal jsem, že se vedení podařilo udržet 4 klíčové hráče z minulé sezóny - Petera Sedmáka, Pavola Lošonského, Pedju Stamenkoviče a Ondru Peterku. Moc se těším, až mi nějaké zkušenosti předají ostřílení borci jako Peter Sedmák a Pavol Lošnoský.

A na závěr - jak se těšíš na život v Hradci Králové?

Hradec Králové jsem ještě neměl šanci poznat pořádně, ale slyšel jsem, že to je studentské město s velmi krásným centrem města. Nemůžu se dočkat až se seznámím s fanoušky Královskcýh sokolů a společně zahájíme úspěšný vstup do nové sezóny!

Vojtěch mráz