7 statečných na Folimance bojovalo

13. kolo Kooperativa NBL

USK Praha vs. Královští sokoli

105:89

Statistiky utkání    Záznam utkání

Tisková konference


Královští sokoli vyrazili, díky koronavirové nákaze u zbytku týmu, na pražskou Folimanku pouze v sedmi hráčích. Na marodce zůstali Mráz, Šoula, Škranc a kapitán Peterka, který tak chyběl na prvním utkání za 3,5 roku Královských sokolů v Kooperativa NBL. Sedmička statečných se šla tedy poprat o pěkný výsledek poti průběžně třetímu USK Praha.

Utkání začalo slušně. Královští sokoli drželi s mladým rychlým týmem krok. Ale už šest trojek v první čtvrtině ukázalo, jakou střeleckou formu si domácí tým nachystal. Po první čtvrtině 30:26. Střelecký koncert sov pokračoval i ve druhé periodě, čímž si získaly potřebný náskok. Královští sokoli odcházeli do šaten se ztrátou 22 bodů (62:40).

Ale náš tým nic nezabalil. Po návratu na palubovku začal ukrajovat ze své ztráty. Po pěti minutách se po trojce skvěle hrajícího Pešakoviće dotáhli na -13 bodů 70:57. Domácí však probudil Kyzlink a devíti body v řadě odmítl jakékoliv další přiblížení Královských sokolů. Po třech čtvrtinách 85:61. Náš tým bojoval až do konce (104:89). A i když si z Prahy odváží stovku, zaslouží si pochvalu za předvedený výkon.

USK Praha vyhrálo skvělou úspěšností střelby za 2b (80%) i za 3b, když trefili celých 20 trojek (náš tým 9). Královští sokoli se soupeři vyrovnali v počtu doskoků (32-32). Další skvělý zápas odehrál Nikola Pešaković (26 boů + 4 doskoky + 3 asistence).

Komentáře k utkání:

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Gratuluji USK k zaslouženému vítězství. Pro nás to bylo těžké tady hrát na horké půdě. Jim se tady daří a my jsme nehráli čtrnáct dní pět na pět. Tak to je. Nakonec ten výsledek je pro nás ještě přijatelný. Musím říct, že USK dneska fantasticky střílelo trojky. V poločase to měli 50 procent. My jsme chvílemi je dokázali přibrzdit, ale chvílema to byl střelecký koncert. My se budeme soustředit, abychom se dali jako tým dohromady a ta klíčová utkání zvládli.“

Adam Goga (guard Královští sokoli): ”U nás asi největší pozitivum, že jsme v poločase byli v utkání a nevzdali jsme to. Druhý poločas jsme bojovali, vydali jsme se bylo to náročné v sedmi lidech. Nevím moc, co k tomu říct. Je to těžké. Ta korona nás dost oslabila. Dva týdny jsme v podstatě hráli tři na tři. Po dvou týdnech pět na pět. První poločas jsme se hledali, akce jsme zapomínali. Takový zápas z nutnosti a v úterý jedeme do Brna a uvidíme, co se dá dělat. Za mě jsou to takové smutné zápasy v sedmi lidech. Řešil se zápas s Ústím, který se měl hrát den po tom, co kdyby nebyli nakažení, by opustili karanténu. Nedokážu si představit tu úroveň a nemám k tomu víc, co říct.“

Body:

Královští sokoli: Pešaković 26 bodů, Sedmák 18 bodů + 6 doskoků, Vujović 16 bodů + 6 doskoků, Goga 14 bodů + 5 doskoků, Pavlović 13 bodů, Kantůrek 2 body, Stamenkovič 0 bodů + 10 asistencí

USK Praha: Kyzlink 24 bodů, Mangas 17 bodů, West 16 bodů

Příští utkání se odehraje na palubovce Brna, v úterý 16. 11. v 17.30. Jde o přeložené utkání z minulého týdne. Bohužel stále budou Královští sokoli výrazně oslabeni.

Sokol letí!