5. ročník turnaje U12 o pohár primátora je minulostí

Od pátka 7. 9. do neděle 9. 9. 2018 bojovaly mladé basketbalové naděje v 5. ročníku turnaje o putovní pohár primátora města Hradce Králové kategorie U12. Za účasti osmi celků se soutěžilo na úvod ve dvou skupinách a následně o celkové umístění. Nedělní odpoledne připravilo nejprve souboj o 3. místo, ve kterém se střetl tým BK Kladno s Hradeckými lvicemi. Hradecké dívky vedly celé utkání, vytvořily si i více než desetibodový náskok. V samotném závěru utkání se kladenským chlapcům podařilo snížit až na rozdíl jediného bodu, ale Lvice bojovaly jako skutečné lvice a třetí místo si nenechaly ujít. Velkou zásluhu na celém výsledku měla Sandra Horáková, autorka 19 bodů v utkání.

Finálový duel svedl celky „Válečníků“ z Děčína a BCM Olomouc. „Válečníci“ měli navrch od úvodních minut, v jejich středu úřadovali dva hráči zařazení do nejlepší pětky turnaje (Jeřábek a Kučírek) a také nejlepší hráč celého turnaje – Tomáš Hyka (ve finále 18 bodů). Zcela zasloužené vítězství mladých basketbalových nadějí BK Děčín, pod vedením trenéra Jakuba Houšky. Z rukou primátora města Hradce Králové, MUDr. Zdeňka Finka tak převzali pohár za 1. místo.

Oceněny byly také individuální výkony, nejlepší střelec, nejlepší hráč turnaje (MVP), nejlepší pětka.

Konečné pořadí turnaje:
1. BK Děčín
2. BCM Olomouc
3. Hradecké lvice
4. BK Kladno
5. BK Brandýs nad Labem
6. Královští sokoli 7. SAM Brno
8. BK Klatovy

Nejlepší střelec turnaje: Kenneth Martins – BK Brandýs nad Labem – 70 bodů ve 4 utkáních Nejlepší hráč turnaje: Tomáš Hyka – BK Děčín Nejlepší pětka turnaje: Sandra Horáková (Hradecké lvice), Kryštof Brezík (BK Kladno), Tomáš Flaks (BCM Olomouc), Jan Jeřábek, Martin Kučírek (oba BK Děčín)

Autor: Pavel Rozsypal