2. kolo KNBL s USK Praha

Přinášíme Vám předzápasové představení českého klubu USK Praha, se kterým Královští sokoli sehrají své druhé utkání v Kooperativa Národní basketbalová liga.

Historie USK Praha sahá do roku 1953, kdy pod jménem Slavia ITVS basketbalové družstvo mužů s trenérem L. Dobrým vstoupilo v ročníku 1953/54 poprvé do I. ligy. Později se změnil název klubu, nejprve na Slavia Vš Praha a poté na USK Praha, přičemž v některých letech družstvo v názvu neslo i jméno hlavního sponzora (AUTOŠKODA, TRIDENT, ERPET). Jediná věc se však nezměnila: účast v nejvyšší československé či české soutěži. USK Praha je jedním z nejúspěšnějších českých týmů na mezinárodní úrovni.

USK Praha je jediným českým klubem, kterému se podařilo vyhrát jeden z evropských pohárů: POHÁR VÍTĚZŮ POHÁRŮ. Úspěšná historie pak pokračovala v devadesátých letech, kdy vysokoškoláci pod vedením F. Róna získali opět dva mistrovské tituly v sezónách 1990/91 a 1991/92. Na přelomu tisíciletí pak USK Praha získal první mistrovský titul samostatné ČR v sezóně 1999/2000 (trenér: M. Šedivý) a toto vedoucí postavení v českém mužském basketbalu se podařilo obhájit i v následující sezóně 2001/2002 (trenér: M. Šedivý), kdy USK Praha získal svůj 13 mistrovský titul v československé a následně v české I. lize.

Tým USK Praha se v minulé sezóně umístil na 9. místě s bilancí 9 výher a 13 proher. V USK staví na mladém kádru, který se opírá o Ondřeje Sehnala (1997), Jakub Tůma (1998), Filip Petružela (1997). Mají také tři zahraniční posily – Američany Holden Merrill AJ, Applebby Raheem a Filipa Vukosavljević ze Srbska.
První zápas sezony 2018/2019 prohráli s týmem Sluneta Ústí nad Labem 70:81.

Trenér Královských sokolů Lubomír Peterka očekává vyrovnaný zápas a těší se na vyburcovanou atmosféru hradeckými fanoušky!

Autor: Vojtěch Mráz