12.9. odstartují Královští sokoli novou sezónu 2020/2021!

Dneškem (sobota, 12.9.) odstartujeme novou sezónu Kooperativa NBL 2020/2021! V prvním duelu nové sezóny se utkáme s celkem NH Ostrava na jejich domácí palubovce v hale Tatran.

V nadcházející sezóně chce dát Ostrava více prostoru mladým hráčům. Oporou týmu bude opět kapitán Petr Bohačík, Filip Šmíd s Radkem Farským na křídle a Martin Nábělek na postu rozehrávače. Z mladších hráčů bude kádr trenéra Bálinta spoléhat například na Tomáše Havlíka, člena širšího reprezentačního týmu U20, Dominika Lukáče, Matěje Snopka, či našeho bývalého pivota Dominika Heinzla.

 Náš tým od minulé sezóny neprošel příliš výraznou obměnou. Z týmu odešli Dorde Tresac a Dominik Pekárek, novými akvizicemi jsou Lukáš Brožek a zkušený Jiří Šoula. Jádro týmu jinak zůstalo stejné z předešlé sezóny, tedy nadále se budeme opírat o fantastické výkony Pavola Lošonského, Petera Sedmáka, Pedji Stamenkovice či kapitána Ondřeje Peterky. Trénovat bude opět zkušený kouč Lubomír Peterka.

V letošní přípravě jsme odehráli 9 zápasů s bilancí 4 výher a 5 proher. Hráči jsou již natěšeni na novou sezónu a určitě nenechají Ostravě nic zadarmo! Utkání proti NH Ostrava začíná v 17:30. Sledovat můžete buď přímo v hale Tatran, nebo na tvcom.cz.

Před prvním zápasem jsme také požádali trenéra Peterku o krátké zhodnocení letošní přípravy a výhled do nové sezóny:

Jak byste zhodnotil letošní přípravu?

"Letošní příprava byla o něco kratší než obvykle. Hráči se ale připravovali individuálně a na sraz 3.8. přišli již velmi dobře kondičně vybaveni. Bylo to zapotřebí. Již po 10 dnech, kdy se rozvíjela kondice pod vedením našeho bývalého hráče Petra Andrese, nás čekalo první přípravné utkání. Celkem jsme odehráli 9 zápasů s bilancí 4 výher a 5 proher. Měli jsme poměrně silné soupeře (Pardubice, Olomoucko, 2x Děčín, USK, 2x Kolín, U23 Pardubice a Walbrzych). Bohužel v zápasech jsme ani jednou nenastoupili kompletní. Vlastně nás celou přípravu trápila zranění a to je jediný negativní bod celé přípravy. I tak jsme hráli velmi dobře a nejtěžší prohru nám uštědřily Pardubice (-13), když jsme hráli v podstatě v 7 hráčích. S herním projevem družstva i s přístupem hráčů jsem spokojen a momentálně je na marodce už jen Nemanja Barac. Do prvního soutěžního utkání v Ostravě tak půjdeme téměř kompletní."

A nějaký výhled do nové sezóny?

"Letošní sezóna bude určitě jedna z nejzajímavějších. Kvůli covidu je řada týmů bez obvyklé cizinecké legie a hraje s drtivou většinou českých hráčů. Což slibuje vyrovnanější zápasy a zajímavé výsledky. My máme poměrně příznivý los, oproti předcházejícím dvěma sezónám. Začínáme v Ostravě, doma s Děčínem (dvě těsné prohry v přípravě) a ve třetím kole jedeme na USK (v přípravě výhra doma o 5 bodů). Věřím, že v Ostravě a s Děčínem vyhrajeme a na USK, které je doma velmi nepříjemné, překvapíme."

Trenér Peterka se také nechal slyšet, že jako hlavní cíl pro letošní sezónu bude pro náš tým dostat se minimálně do předkola play off.