Po neúspěšné baráži o KNBL vstoupili Muži Královských sokolů do další sezóny 1. ligy. Po jednoletém působení v „české“ skupině rozhodla ČBF o zařazení zpět do „moravské“ části ligy, tedy skupiny „B“. V té se Královští sokoli setkají, s pro ně tradičními, soupeři jako BK Opava „B“, SKB Zlín, či olomoucké týmy Basketbal a UP. Diváci se také mohou těšit na derby se Synthesií Pardubice, utkání s nováčkem soutěže, ovšem s velmi úspěšnou basketbalovou historií – BC Novým Jičínem. Skupinu „B“ doplňují BCM Orli Prostějov, Sokol Šlapanice a Snakes Ostrava.

Cílem pro sezónu 2017-18 je obhájení 1. místa v druhé nejvyšší soutěži a uspět po několika pokusech v baráži KNBL.

V kádru došlo k několika výrazným změnám. Basketbalovou kariéru ukončil ze zdravotních důvodů Milan Jaroš, tým opustil Tomáš Kiršbaum (přestup do Vysoké nad Labem). Michal Honzák se vrátil do Liberce, Luboš Lachman přestoupil do celku Basketbal Olomouc a setká se se svými bývalými spoluhráči na palubovce v roli soupeře. Samuel Faifr přerušil basketbalovou kariéru ze studijních důvodů.

Do týmu přišel Jan Jiříček, v minulosti hráč KNBL Děčína, v průběhu podzimní části Jan Špaček ze Svitav, který v našem celku v minulosti nastupoval jako hostující hráč. Na soupisku byli zapsáni odchovanci klubu z U19 – Martin Bureš, Adam Horký, Lukáš Mervart a Josef Říha. Je jen a jen na jejich píli, zda se v celku mužů dokážou prosadit.

Změnil se také herní systém soutěže, po odehrání základní části sehrají první 3 celky skupiny A a B nadstavbu o 1. – 6. místo, ve druhé nadstavbové skupině se utkají celky o 7. – 12. místo. Osm nejlepších postupuje do čtvrtfinále, které se hraje systémem 1-8, 2-7….. Vítězné celky se střetnou v semifinále (1-4, 2-3), po té se odehraje finále mezi vítězi semifinálového duelu. Odpadá tradiční Final four.

Finalisté 1. ligy májí právo na účast v baráži o KNBL s posledním celkem.

Tréninky družstva jsou:

  • Úterý: 18:30-20:00 Sportovní hala Třebeš
  • Čtvrtek: 19:00-21:00 Sportovní hala Třebeš
  • Pátek:  18:30-20:00 Sportovní hala Třebeš

Družstvo vede trenér Lubomír Peterka, asistent trenéra je Roman Slawisch.